Błoto z morza Martwego

Posiada właściwości terapeutyczne. Wykazuje ono działanie rozkurczowe, znieczulające i przeciwzapalne, reguluje tętno, obniża ciśnienie tętnicze krwi, rozluźnia mięśnie, uspokaja system nerwowy, wykazuje pozytywny wpływ na organizm. Na skutek tego, że błotna aplikacja ma z reguły wyższą temperaturę niż temperatura ciała wzmacnia ona mikrocyrkulację skóry, mięśni i organów wewnętrznych, co osłabia procesy zapalne i nasila odżywcze.

Błoto posiada właściwości kosmetyczne. Normalizuje wszystkie podstawowe funkcje skóry, głęboko ją oczyszcza, wchłania nadwyżki tłuszczu skórnego, usuwa z powierzchni skóry obumarłe komórki, uwalnia wydzielinę łojową z porów, obniża wydzialanie gruczołów łojowych i przyśpiesza dojrzewanie członów przy trądziku. Wszystko to usposabia przychylnie skórę na przyjęcie biologicznie aktywnych substancji i wilgoci. Następstwem tego jest poprawa wymiany substancji w komórkach skóry, stymulowane jest krążenie krwi, zmniejsza się rozdrażnienie i procesy zapalne, wygładzają się zmarszczki, spowalnia się proces starzenia skóry, która nabywa świeżego i zdrowego wyglądu. Wykazuje także efekt leczniczy w schorzeniach skóry.

Przy aplikacjach błotnych na okolice brzucha i kręgosłupa: u chorych na wrzody żołądka i dwunastnicy następuje poprawa w związku z obniżeniem intensywności procesów zapalnych. Działanie lecznicze przy schorzeniach wątroby i woreczka żółciowego ( zapalenie wątroby, marskość wątroby, diskinezja dróg żółciowych ); następuje przy nakładaniu błotnych aplikacji na okolice podżebrza. Nie zaleca się stosowania przy żółtaczce. Błoto wspomaga walkę z nadwagą: przy nałożeniu błotnych aplikacji na "strefy problematyczne" ( brzuch, uda, pośladki ) następuje intensywny dopływ krwi i zwiększenie aktywności wszystkich rodzajów przemian molekularnej, komórkowej i tkankowej z efektem rozgrzewającym. W rezultacie następuje rozszczepienie tłuszczu i cellulitu. W połączeniu z masażem błoto oddziałuje jak bardzo skuteczny żel antycellulitowy. Sposób użycia: okłady błotne 2-3 razy na tydzień. Oczyszczamy skórę przy pomocy złuszczającego żelu lub peelingu do ciała, podgrzewamy błoto do temp. 44-48 st. C, nakładamy na ciało, owijamy folią polietylenową. Klient leży spokojnie w ciepłym pomieszczeniu 20-30 minut. Następnie zmywamy błoto ciepłą wodą. Głębokie oczyszczanie organizmu z toksyn: zachodzi jeśli posmaruje się ciało od głowy ( razem z włosami ) do nóg i pozostawi na 15-20 minut. Błoto posiada zdolności wysysania produktów rozpadu nie tylko ze skóry, ale i z kości i stawów.

CENA: 150zł


Reflexologia

Refleksologia to znana już w starożytnym Egipcie, naturalna metoda leczenia w pełni bezpieczna, bez tabletek. Polega na prawidłowym "przepracowaniu" punktów na stopach, dłoniach lub twarzy pacjenta. Punkty te, zwane refleksami, odpowiadają poszczególnym organom człowieka. Poprzez pracę na odpowiednich refleksach terapeuta pomaga zmniejszyć i likwidować problemy zdrowotne pacjenta. I tak np.: pracując na dużym palcu u stopy możemy zniwelować ból karku, a poprzez profesjonalną pracę kciukiem na środku lewej stopy leczymy bóle żołądkowe.

Refleksoterapia opiera się na złożeniu, że stopy są zmniejszonym odzwierciedleniem całego ciała i jego narządów ( stanowią mikrokosmos organizmu). Różnym częściom ciała i narządom wewnętrznym odpowiadają dokładnie określone strefy na stopach. Za pomocą masażu tych stref można odruchowo wpływać na odpowiednie narządy wewnętrzne. Poza tym strefy stóp mają wartość diagnostyczną, ponieważ bolesność uciskowa pojedynczej okolicy może wskazywać na zaburzenia funkcjonowania lub chorobę odpowiadającego jej obszaru ciała.

Refleksologia jest bezpieczna i równocześnie nieprawdopodobnie efektywna w przypadku, kiedy inne metody nie dają rezultatów. Służy nie tylko przywracaniu zdrowia, ale również zabiega o jego utrzymanie. Przynosi pacjentowi poprawę jego samopoczucia. Powtarzanie zabiegów refleksoterapii ma na celu doprowadzenie naszego systemu do balansu biologicznego, usprawnienie cyrkulacji krwi, wyciszenie układu nerwowego, likwidowanie bólów, odblokowanie zatorów w organizmie poprzez wykorzystanie osobistego systemu obronnego każdego z nas.

Refleksoterapia wprowadza organizm w stan relaksu, a głęboki relaks umożliwia normalne funkcjonowanie organizmu, który dąży do homeostazy (wewnętrznej równowagi). Gdy pacjent jest zrelaksowany, to łatwiej i efektywniej przebiega jego leczenie. Wskutek zabiegu dochodzi do odprężenia i likwidacji napięcia, co oznacza: poprawę krążenia płynów ustrojowych, lepszą dystrybucję składników odżywczych do komórek, wydajniejsze funkcjonowanie wszystkich narządów organizmu

Stopa ludzka zawiera zakończenie przeszło 7200 nerwów, które mają bezpośrednie połączenie z mózgiem, a równocześnie z wszystkimi częściami ciała i to wyjaśnia nam, dlaczego czujemy się znacznie lepiej po zastosowaniu refleksoterapii stóp.

Wskazania do refleksoterapii stóp: wzmocnienie odporności organizmu, bóle migrenowe, bóle menstruacyjne, zaburzenia neuroprzewodnictwa w chorobach neurologicznych, alergia, zaburzenia hormonalne, nadczynność i niedoczynność tarczycy, nadciśnienie i niedociśnienie, choroby dermatologiczne, choroby układu oddechowego, nadwaga, zaburzenia gastryczne i układ trawienny, poprawa przemiany materii, schorzenia trzustki ( łącznie z cukrzycą ), schorzenia wątroby, zapalenie dróg moczowych, przewlekłe zapalenia stawów, mięśni i ścięgien, zespoły reumatoidalne stawów, artretyzm, zespoły bólowe kręgosłupa, bezsenność, nerwobóle, depresja, pomoże zlikwidować stres i napięcie nerwowe, które są przyczyną zachorowań i złego samopoczucia, poprawi krążenie krwi i przepływ impulsów nerwowych, gwarantując utrzymanie zdrowia i prawidłowego funkcjonowania organizmu, pomoże przywrócić naturalną równowagę niewydolnym, przepracowanym gruczołom, pomoże zlikwidować ból, uruchamiając naturalne systemy obronne organizmu, poczujesz napływ pozytywnej energii i sił witalnych,

CENA: 60zł


Światłolecznictwo

Jest ważne dla życia człowieka: pobudza naturalne procesy regeneracyjne, stymulujące przemianę materii komórki, wzmacnia układ immunologiczny i poprawia krążenie krwi. Każdy zna wpływ światła: w jasne słone czne dni czujemy się z reguły lepiej niż w dni posępne, zasnute chmurami. W przeciwieństwie do naturalnego światła słonecznego, którego występowanie i intensywność silnie uzależnione jest od pory dnia roku, zwłaszcza na półkuli północnej, nowoczesna terapia świetlna stosowana może być w razie potrzeby o każdej porze i w każdym miejscu. Światłolecznictwo znajduje zastosowanie zarówno w profilaktyce jak i we wspieraniu procesów leczniczych. Leczeniu podlegają nie bezpośrednio choro by i zranienia; to raczej własne procesy regeneracyjne ciała zostają uaktywnio ne dzięki światłu. W ten sposób wspomaga się organizm, by wykorzystał siły kuracji spontanicznej i odbudował swoją równowagę.

Światłolecznictwo jest metodą fizykoterapii, która do leczenia wykorzystuje promieniowanie elektromagnetyczne z zakresu 15000-100 nm (nanometrów). Światło w potocznym rozumieniu tego słowa, to ta część promieniowania elektromagnetycznego, która wywołuje wrażenia wzrokowe. Światłolecznictwo wykorzystuje także zakresy promieniowania niewidoczne dla oka: podczerwień i ultrafiolet. Źródłem promieniowania elektromagnetycznego jest również Słońce. Wykorzystanie promieniowania słonecznego do leczenia to helioterapia. Innym źródłem promieniowania elektromagnetycznego, o pewnych specyficznych właściwościach są lasery.

Rodzaje promieniowania świetlnego Promieniowanie podczerwone (IR) -W praktyce zabiegowej stosuje się specjalne promienniki , które rozgrzewają się do określonej temperatury, lub specjalne żarówki, które w zależności od rodzaju żarnika emitują promieniowanie o różnej długości (lampa Sollux). Promieniowanie IR wnika, w zależności od długości fali, od 10 do 30 mm w głąb tkanek. Źródłem promieniowania podczerwonego jest Słońce. Efekty działania promieniowania IR wynikają ze stosowania ciepła. Są to: rozszerzenie naczyń krwionośnych, zmniejszenie napięcia mięśni, działanie przeciwbólowe, wzmożenie przemiany materii, odruchowy wpływ na narządy położone głębiej przez pobudzenie receptorów cieplnych skóry. Zastosowania: leczenie niektórych przewlekłych i podostrych stanów zapalnych, zespołów bólowych, jako przygotowanie przed masażem, terapią manualną, jonoforezą, kinezyterapią. Źródłem promieniowania podczerwonego o specyficznych właściwościach są także lasery. . Promieniowanie nadfioletowe (UV) -Źródłem promieniowania UV są Słońce, ciała ogrzane do wysokiej temperatury, łuki elektryczne, wyładowania jarzeniowe. W praktyce zabiegowej stosowane są specjalne promienniki zwane palnikami. Promieniowanie UV wnika do 2 mm w głąb tkanek. Do reakcji organizmu na działanie promieni UV zalicza się: powstanie pigmentu (opalenizna), wzmożenie rozpadu białek, zmniejszenie zwiększonego stężenia glukozy, synteza związków przeciwkrzywiczych, szybszy wzrost komórek naskórka, pobudzenie działania przysadki, tarczycy, nadnerczy, jajników, jąder, obniżenie podwyższonego ciśnienia krwi, zwiększenie liczby krwinek czerwonych i białych. Promieniowanie UV wykazuje działanie bakteriobójcze.

Zastosowania: - do celów kosmetyczno - estetycznych (popularne solaria) - do celów leczniczych m.in.: przewlekły nieżyt oskrzeli, dychawica oskrzelowa, krzywica, trądzik pospolity, czyraczność, owrzodzenia troficzne, trudno gojące się rany, utrudniony zrost kostny, stany rekonwalescencji, niedoczynność tarczycy, niedoczynność jajników. W dermatologii wykorzystuje się współdziałanie pewnych związków chemicznych podnoszących wrażliwość skóry na promieniowanie UV, oraz promieniowania UV z obszaru A (metoda PUVA stosowana w leczeniu łuszczycy).


Peeling (kawowy, cykrowy, owocowy, czekoladowy, borowinowy)
Copyright by www.d4u.glt.pl