Masaż hawajski (Lomi Lomi Nui)

Lomi Lomi Nui to hawajski masaż relaksacyjny, przeprowadza się go, aby poprawić stan fizyczny i psychiczny. Jest to masaż całościowy, masowane jest całe ciało z wyłączeniem miejsc intymnych. Masaż hawajski
NIE jest masażem erotycznym.

"Lomi" jest hawajskim słowem określającym masaż. Oznacza ono "naciskać, ugniatać, pocierać, jak również pracować nad swoim wnętrzem i zewnętrzną stroną", hawajczycy określają go jako "dotykanie miękką łapą zadowolonego kota", gdyż jest wykonywany bardzo płynnie, z harmonią i delikatnie, a zarazem zdecydowanie. Lomi Lomi jest wspaniałym masażem o działaniu relaksującym, leczniczym i terapeutycznym w jednym. Masaż ten pomaga osiągnąć równowagę pomiędzy ciałem, umysłem i duchem. Intensywność masażu dopasowuje się do potrzeb pacjenta. Do masażu wykorzystuje się dłonie, przedramiona i łokcie. Do zabiegu stosowany jest ciepły olejek. Muzyka to nieodłączny element masażu hawajskiego.

Na poziomie fizycznym masaż Lomi Lomi Nui działa odmładzająco, pobudzając układ limfatyczny i krwionośny w ciele, oczyszcza komórki z toksyn, wspomaga przemianę materii. Wpływa też pozytywnie na układy krążenia, trawienny, kostny czy nerwowy. W Lomi Lomi Nui dużo uwagi poświęca się pracy ze stawami, dzięki czemu stają się one bardziej elastyczne. Równie ważne jest to, że uwalniane są napięcia mięśniowe w coraz głębszych warstwach ciała, dzięki czemu stwardniałe tkanki stają się znowu miękkie. Odblokowywane są miejsca, które napinaliśmy podczas stresu, dzięki czemu energia znowu może swobodnie płynąć w ciele. Wiele osób czuje się po zabiegu bardzo lekko. Masaż przywraca świadomość ciała. Jest w stanie szybciej usunąć napięcia albo nawet nie pozwolić na ich wystąpienie.

Na poziomie emocjonalnym masaż ten pomaga się zrelaksować, "odpocząć psychicznie", porzucić problemy dnia codziennego i wyciszyć się, dając spokój i komfort psychiczny.

CENA: 120zł

Telefoniczne rezerwacje na masaż hawajski: 570-369-430


Masaż Mauri

Masaż Mauri to polinezyjski masaż ciała, mający łagodny przebieg i głębokie działanie terapeutyczne. Oddziałuje na najważniejsze układy w naszym organizmie.

Działa odprężająco i relaksująco, uspokaja system nerwowy. Masaż ma-uri ma właściwości energetyzujące, gdyż dodaje nam energii, którą tracimy w codziennej bieganinie. Relaksuje, rozluźnia i wprowadza w stan równowagi fizycznej i emocjonalnej.

Zwiększa wydolność mięśni do pracy i usuwa z nich napięcie, a przede wszystkim poprawia krążenie krwi. Uelastycznia stawy i zwiększa ich możliwości ruchowe oraz łagodzi ból mięśni i stawów. Oczyszcza organizm z toksyn, wpływa na lepsze ukrwienie naczynek.

Jest całkowicie bezpieczny także dla kobiet w ciąży.
Masaż MauriNIE jest masażem erotycznym.

CENA: 120zł

Telefoniczne rezerwacje na masaż mauri: 570-369-430


Masaż klasyczny

Łączy techniki masażu leczniczego i relaksacyjnego. Najczęściej wykonywany, mający na celu utrzymanie organizmu na stałym dobrym poziomie fizyczno-psychicznym. Znana i najbardziej popularna technika masażu. Zapewnia doskonałe i wręcz natychmiastowe rozluźnienie mięśni, może być stosowana również leczniczo i ze wskazaniem na rehabilitację. Trwałe efekty zagwarantuje seria zabiegów wykonanych zarówno całościowo jak i na poszczególne partie ciała.

Masażem klasycznym nazywamy zespół różnych zabiegów manualnych, które w sposób mechaniczny, przez powierzchnię ciała działają na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, torebki i wiązadła stawowe, a także w postaci zmian odruchowych na układ krążenia, nerwowy, wewnątrzwydzielniczy, do narządów wewnętrznych włącznie. Do masażu klasycznego należą zabiegi, które mają na celu poprawienie psychofizycznego stanu pacjenta, znajdują one zastosowanie w zapobieganiu i leczeniu wielu chorób z dziedziny ortopedii, neurologii, pediatrii, ginekologii ora chorób internistycznych. Masaż klasyczny uwzględnia odpowiednie ułożenie pacjenta, zapewniając rozluźnienie mięśni poddawanych masażowi. W zależności od sytuacji masaż klasyczny może być wykonywany w formie zabiegu całościowego lub częściowego. W tym masażu wykorzystuje się nie tylko bezpośrednie oddziaływanie bodźców mechanicznych na tkanki, ale również odruchowe zmiany zachodzące w ustroju na drodze neuroodruchowej. To najpopularniejszy masaż, który w zależności od formy, intensywności może być leczniczy, relaksacyjny, pobudzający. Stosowane techniki oddziaływają bezpośrednio na skórę, tkankę podskórną, mięśnie, więzadła, torebki stawowe a także bezpośrednio na układ krwionośny, nerwowy i limfatyczny.

Masażem klasycznym nazywamy techniki wywierające wpływ na tkanki ustroju człowieka. Celem masażu klasycznego jest zadziałanie na układ ruchu , skórę, tkankę łączną, tkankę tłuszczową, zakończenia nerwowe w skórze a także na układy krwionośny i chłonny. Pod wpływem masażu naczynia skórne rozszerzają się, przez co poprawia się odżywianie skóry oraz znajdujących się w niej gruczołów. Masaż przyspiesza obieg krwi i chłonki w naczyniach skórnych, dzięki czemu z jednej strony następuje bardziej aktywne dostarczanie tkankom i organom masowanego odcinka substancji odżywczych a z drugiej szybsze wydalanie produktów przemiany materii. Masaż klasyczny zwiększa szybkość usuwania z organizmu produktów rozpadu, likwidację objawów zastoinowych, wchłanianie obrzęków a także odpływ krwi żylnej.

CENA: całościowy 100 zł
częściowy 50 zł


Masaż relaksacyjny

Pobudza mięśnie, skórę i układ krążenia, a zarazem wspaniale oddziałuje na układ nerwowy - równoważy wysyłane przez ciało negatywne reakcje na stres, likwiduje mimowolne napięcie mięśni, przywraca prawidłowy rytm serca, właściwe krążenie i ciśnienie krwi, a nawet pomaga w walce z bezsennością. Fenomen jakim jest ludzki dotyk sprawia, iż subtelny masaż relaksacyjny wykorzystujemy jako jedną z metod terapeutycznych, kosmetycznych oraz relaksacyjnych.

Celem masażu relaksacyjnego jest zmniejszenie, potem całkowite zniesienie napięcia mięśniowo-nerwowego i psychicznego, tym samym uzyskanie pełnego rozluźnienia, odprężenia. Z tego powodu ruchy wykonywane przez masażystę są spokojne, powolne, rytmiczne, łagodne a ich zadaniem jest uspokoić duszę i ciało.

Umiejętność relaksowania się jest bardzo cenna, szczególnie dzisiaj, kiedy 90% ludzi szuka pomocy u lekarzy z powodu dolegliwości związanych ze stresem, takich jak: bóle pleców, szyi, głowy, przemęczenie oczu, słaba zdolność koncentracji, depresja, nadpobudliwość, irytacja, wysokie ciśnienie krwi, wyczerpanie itd. dlatego może forma masażu, jaką jest masaż relaksacyjny jest tak bardzo popularna i pożądana. W prawidłowo wykonanym masażu relaksacyjnym następuje rozluźnienie wszystkich mięśni do tego stopnia, że ciężko nam jest zapanować nad własnym ciałem.

Świece, aromatyczne zapachy, kadzidełko, pachnące olejki, ciepła pościel jest to nie tylko obecna moda na relaksację, ale jeden z podstawowych warunków, aby masaż mógł się odbyć i aby klient był z niego zadowolony. W tej chwili w praktyce terapeutycznej spotykamy się z sytuacjami, iż masaż relaksacyjny jest także wstępem do innych zabiegów kosmetyczno - terapeutycznych. Jest to taki filar na którym opiera się cała technika relaksacji, wszelkie zabiegi, którym się poddajemy aby się zrelaksować. Prosty przykład: Sluchamy muzyki aby się odprężyć. W momencie, gdy zostanie nam zrobiony taki masaż zrelaksujemy się jeszcze mocniej jeszcze intensywniej i ....trwalej.

CENA 120 zł


Masaż wyszczuplający

Masaż ujędrniający to forma masażu dzięki której tkanki, przede wszystkim tkanka łączna, uzyskują większe napięcie. Uzyskujemy przez to efekt estetyczny - mniejszej objętości tkanek. Bardzo pomocny przy odchudzaniu, zapobiega powstawaniu fałdów skórnych - uzyskujemy jędrną tkankę skórną. Modelowanie sylwetki ciała dzięki wykorzystaniu specyficznych chwytów masażu następuje rozbicie tkanki tłuszczowej. Przyspieszenie procesów metabolicznych, zachodzących w komórkach pod wpływem masażu, przyspiesz spalanie tłuszczy. Efekt modelowania można zwiększyć przez detoksykację i zastosowanie preparatów do modelowania sylwetki ciała. Wykonywany jest w oparciu o całościowy masaż leczniczy, łącząc w sobie techniki masażu klasycznego, izometrycznego i punktowego. Polecany szczególnie w celu likwidacji tkanki tłuszczowej z okolic ud, bioder i pośladków, przyczyniając się również do ogólnego spadku wagi.

Dodatkowo proponujemy masaż odchudzający, likwidujący cellulit wykonany BAŃKĄ CHIŃSKA w serii 10 zabiegów.

CENA: 60zł - modelowanie sylwetki wybranych części ciała


Masaż bańką chińską.

Uelastycznia i wygładza skórę, rozbija tkankę tłuszczową, zwiększa ukrwienie tkanek, dzięki czemu ułatwia penetrację preparatów wyszczuplających w głąb skóry stosowanych po zabiegu.Podciśnienie, które wytwarza się w bańce przez usunięcie z niej powietrza, powoduje zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, wpływając na intensywne ich przekrwienie oraz wyraźną poprawę stanu mało elastycznej skóry. Efektem jest wyraźna poprawa jakości skóry, znacznie zmniejszony, a w niektórych przypadkach zlikwidowany cellulit oraz zmniejszony obwód części ciała, które były poddane masażowi.

Cellulit to problem 99% kobiet, a bańka chińska znajduje się w czołówce skutecznych oraz sprawdzonych zabiegów redukujących ten defekt

Masaż limfatyczny

Znaczna grupa chorób narządów wewnętrznych jest spowodowana zaburzeniami w krążeniu limfy. Celem masażu limfatycznego jest usprawnienie krążenia chłonki w układzie limfatycznym, tzn. od naczyń chłonnych włosowatych do ujść żylnych. Osiągamy to w sposób mechaniczny poprzez przepchnięcie chłonki i udrożnienie węzłów chłonnych.

Efektami prawidłowo przeprowadzonych drenaży powinny być między innymi: poprawa warunków do produkcji limfocytów, transportu wody i soli mineralnych, zwalczanie bakterii oraz następstw zauważalnych na zewnątrz, czyli likwidacja obrzęków. Aby do takiego stanu doprowadzić, należy wykonać drenaż limfatyczny zgodnie z określonymi zasadami i z zastosowaniem następujących technik: głaskanie, rozcierania, ugniatania. Stosowane techniki powinny mieć charakter wypychający, aby do takiego stanu doprowadzić, należy wykonać drenaż limfatyczny zgodnie z określonymi zasadami i z zastosowaniem następujących technik : głaskania, rozcierania, ugniatania. Stosowane techniki powinny mieć charakter wypychający, czyli każda z nich - poprzez odpowiednio rozłożoną siłę nacisku - winna spowodować przepchnięcie limfy we właściwym kierunku. Siła nacisku na tkanki wzrasta w kierunku wykonywanego chwytu i nie powinna być przyczyną zbytniego wzrostu temperatury tkanek. Należy masować precyzyjnie, miękko i płynnie.

CENA: od 80zł do 120zł


Masaż kamieniami

Jeśli po długim i męczącym dniu marzysz o relaksie i wyciszeniu, wybierz się do salonu kosmetycznego na masaż kamieniami. Inspirowany szamańskimi praktykami medycznymi, przywróci ci szybko nie tylko nadwątloną równowagę psychiczną, ale też fizyczną. Będziecie Państwo mogli z nową energią zmierzyć się z kolejnym dniem.

Relaksacyjny zabieg masażu kamieniami łączy w sobie elementy akupresury, aromaterapii i termoterapii. Opiera się na teorii przepływu energii przez organizm.

W naszym ciele rozmieszczone są ośrodki energii zwane w jodze czakrami, które znajdują się w sąsiedztwie ważnych narządów wewnętrznych, odpowiedzialnych np. za gospodarkę hormonalna czy metabolizm. Tworzą swoistą mapę, po której porusza się doświadczony masażysta. Dzieki temu możliwe jest usprawnienie przepływu energii przez zmęczony albo chory organizm, pozbycie się tej negatywnej i ogólne wzmocnienie ciała.

Masaż przeprowadza się go rozgrzanymi kamieniami bazaltowymi i zimnymi marmurowymi, którymi wykonuje się spokojne, harmonijne ruchy. Wydobywa się je z dna oceanów, gdzie zostały wyszlifowane przez piasek i fale. Ich powierzchnia jest idealnie gładka, a zawarta w nich energia z głębin mórz - zbawienna dla naszego organizmu. Kamienie wulkaniczne doskonale nadają się do terapii, ponieważ rozgrzane długo trzymają ciepło.

Masaż kamieniami zaleca się osobom, które są nadmiernie zestresowane i przemęczone pracą, a także tym prowadzącym mało aktywny fizycznie tryb życia. Pomocny może się jednak okazać również w przypadku zbyniego przetrenowania, gdy mięśnie są zbyt napięte i bolą.

Wskazania do masażu: otyłość, okres rekonwalescencji, stany po urazach OUN, nerwice typu psychogennego, choroby układu krązenia, zaparcia, urazy ortopedyczne, choroby reumatyczne, stany poudarowe, rwa kulszowa i rwa ramienna, choroba Reynauda, mózgowe porazenie dziecięce (MPD), porażenia i niedowłady.

Masaż przeprowadza się na nagim, albo okrytym ręcznikiem ciele. Masażysta rozkłada na nim kamienie, na plecach, na przodzie ciała, na czole oraz na dłoniach, czyli na wybranych punktach energetycznych, które są delikatnie przez nie uciskane. Następnie rozpoczyna się masaż rozgrzanym olejkiem od stóp poprzez tułowie do ramion, od przodu do tyłu. Masażysta płynnymi ruchami przesuwa ciepłe kamienie po naszym naoliwionym ciele. Zimne kamienie leżą statycznie na karku i szyi.

CENA 150 zł.


Masaż stemplami

Masaż stemplami wywodzi się z tajskiej szkoły masażu. Przywraca nie tylko pogodę ducha i poczucie harmonii, ale też poprawia wygląd ciała. Jeśli marzysz o dalekich wczasach, a nie możesz sobie na nie pozwolić, zafunduj sobie odrobinę azjatyckiego luksusu w salonie Atelier Urody!!

Tajski masaż stemplami pobudza mikrokrążenie skóry, ujędrnia ją i oczyszcza z toksyn. Wyrównuje również jej koloryt. Zabieg likwiduje napięcie mięśni oraz znakomicie odstresowuje. Wpływa na ogólną poprawę funkcjonowania całego organizmu. Jego zalety są nieocenione! Polecamy osobom zestresowanym, żyjącym w ciągłym napięciu, otyłym, walczącym z cellulitisem i przemęczonym.

Płócienny woreczek, w kształcie bańki, którym wykonuje się masaż, wypełniony jest unikalnymi ziołami, nasionami i roślinami egzotycznymi. Znajdują się w nim m.in.: imbir - który rozluźnia napięcie mięśni, rozgrzewa, wspomaga trawienie, działa przeciwbólowo, zwiększa koncentrację i wydolność umysłową, ponadto jest wspaniałym afrodyzjakiem, cynamonowiec kamforowy - działa pobudzająco, rozgrzewająco, antyseptycznie, zmniejsza napięcia nerwowe i mięśniowe, jest pomocny w stanach depresyjnych, trawa cytrynowa - uspokaja, działa przeciwzapalnie, antybakteryjnie, pomocna w stanach depresyjnych liście eukaliptusa - działają łagodnie pobudzająco, przeciwbólowo, antyseptycznie.

Stemple macza się w specjalnym wonnym oleju i dokładnie masuje nim punktowo całe ciało. Olej jest gorący, co wzmacnia odczucia, gdyż rozgrzewa wszystkie "stemplowane" punkty ciała. Na początku, gdy stemple są mocno rozgrzane, przykłada się je do skóry na kilka sekund. Wraz z ich ochładzaniem się, wydłuża się czas "stemplowania" ciała.

CENA: 100zł


Masaż czekoladowy

Masaż czekoladowy - idealny sposób na depresję. Masło kakaowe zmiękcza, odżywia i nawilża skórę, a także opóźnia efekty starzenia się skóry.- Oprócz korzyści dla ciała masaż czekoladowy przynosi mnóstwo profitów dla lepszego samopoczucia. Aromat czekolady, jaki uwalnia się podczas zabiegu uspokaja, wycisza, relaksuje i wprawia nas w cudowny nastrój. Masło kakaowe nie jest jedynym składnikiem specyfiku, który rozprowadza się na skórze podczas masażu czekoladowego. Towarzyszą mu sole mineralne, które napinają skórę oraz tanina o działaniu wyszczuplającym.- Masaż czekoladowy wpływa także z korzyścią na naszą figurę. Klientki tracą po nim ochotę na czekoladę. Zaspokaja je w pełni aromat czekoladowy. A dodatkowo nastrój poprawia im świetny wygląd skóry i relaksujący masaż zmęczonego.

Gorzka czekolada, zawierająca największą ilość kakao, osłabia oznaki chronicznego zmęczenia. Cudowny specyfik stymuluje organizm do działania, poprawia koncentrację i niweluje problemy ze snem. Czekolada ma wpływ na produkcję endorfin - substancji, które stymulują przekaźniki mózgowe odpowiedzialne za spokój, pogodę ducha i dobry nastrój. Z kolei niemieccy lekarze z Uniwersytetu w Kolonii, udowodnili, że kostka gorzkiej czekolady licząca 30 kalorii pomaga w walce z nadciśnieniem. Zjadana raz dziennie dostarcza organizmowi polifenoli, substancji, które obniżają ciśnienie skurczowe i rozkurczowe mięśnia sercowego.

Działanie: odżywienie i regeneracja skóry, poprawa napięcia i jędrności, nadanie cerze zdrowego, ładnego kolorytu, wygładzenie i nadanie cerze przyjemnej miękkości, odprężenie mięśni twarzy, szyi i kark, przywrócenie równowagi psychicznej, uczucie relaksu i odprężenia,

Wykonanie: peeling, rozprowadzenie naturalnej, rozgrzanej czekolady na ciało, masaż ciała w czekoladzie, owiniecie ciała specjalna folia termiczna i pozostawienie na 20-30 min., zmycie ciała ciepła wodą z dodatkiem mleczka czekoladowego, masaż ciała olejkiem czekoladowym, wklepanie masełka czekoladowego.

CENA: 150zł


Masaż miodowy

Spośród wielu rodzajów masaży, jedynie masaż miodem wyciąga poprzez skórę nagromadzone w organizmie toksyny. Jest to możliwe dzięki wyciągającej toksyny właściwości miodu.

Masaż miodem wyciąga toksyny ze skóry, tkanki podskórnej, mięśni, stawów oraz narządów wewnętrznych. Oczyszcza na poziomie komórkowym, otwiera pory i intensywnie dotlenia, redukuje stres i relaksuje.

Ze względu na ten zakres działania, masaż miodem jest lepszy niż sauna lub piling. Można go zrobić na całe ciało albo wybiórczo na plecy, ręce, nogi, kolana, brzuch, trzustkę lub wątrobę.

Najczęściej masuje się plecy. I wtedy masaż miodem skutecznie eliminuje wszelkie bóle pleców, zesztywnienie mięśni, stany przeziębieniowe i zmiany trądzikowe na plecach. Zalecany jest również przy problemach z ciśnieniem, zastojach limfy i bezsenności.

Warto również wspomnieć, że wzmacnia system odpornościowy i korzystnie oddziaływuje przy nerwicy, depresji oraz stanach po zawale czy wylewie. Wiele osób zainteresuje informacja, że masaż miodem jest również masażem wyszczuplającym i antycellulitowym.

Regulując płyny ustrojowe, wzmacnia osłabione nadwagą mięśnie i stawy. Rozbijając tkankę tłuszczową, zmniejsza objawy cellulitu. Pełni funkcję naturalnej maseczki odżywczo-kosmetycznej dla naszego ciała.

Zabieg miodem wpływa na: oprawę krążenia i ukrwienia, lepsze odżywianie organów wewnętrznych i tkanek, poprawę funkcjonowania układu limfatycznego, usunięcie bólów oraz stanów zapalnych stawów, bólów pourazowych kręgosłupa i bólów przy zwyrodnieniach stawów, zaników mięśni, likwidację nerwobólów, podniesienie odporności organizmu, zmniejszenie nadpobudliwości nerwowej, regenerację po przemęczeniu i wyczerpaniu, łatwiejsze zasypianie, głęboki sen, wzmocnienie układu nerwowego (nerwice, stresy, apatie), oczyszczenie i regenerację skóry, likwiduje cellulit, rozstępy skóry pociążowe i po odchudzaniu, zmniejsza blizny po zabiegach i operacjach, przyśpiesza spalanie tkanki tłuszczowej,

CENA: 200zł


MASAŻ AQUAVIBRON

Jest to suchy masaż wykonywany aparatem z drgającą membraną. Membranę wprowadza w drgania przepływająca pod ciśnieniem przez aparat woda. Działanie aquavibronu i skutek terapeutyczny jest podobny do masażu klasycznego.

WSKAZANIA: - nerwice, - stany wyczerpania psychicznego, - nerwobóle, w szczególności nerwu kulszowego, - gościec stawowy i tkanek miękkich, - przewlekłe schorzenia dróg oddechowych, - zaburzenia ukrwienia obwodowego, - stany po złamaniach, - zespoły bólowe kręgosłupa.

CENA: 20 zł - jedna część ciała np. plecy


Copyright by www.d4u.glt.pl