Drenaż limfatyczny

Jest metodą szeroko stosowaną w leczeniu układów limfatycznego i krążenia, w edycynie kosmetycznej, fizjoterapii i kosmetyce. Stosowanie drenażu limfatycznego powoduje pobudzenie układu żylnego i limfatycznego, stymuluje reabsorpcję płynów śródmiąższowych oraz ich odprowadzenie do organów filtrujących.

Zabieg jest zalecany do leczenia obrzęków żylnych i limfatycznych rożnego pochodzenia, obrzękłego cellitu, zaburzeń troficznych wywołanych zmianami krążenia itp. Zabieg polega na umieszczeniu kończyny lub innej części ciała dotkniętej schorzeniem w kombinezonie składającym się z elementów o kształtach buta, nogawki, rękawa lub pasa.

Każdy z tych elementów posiada podwójne ścianki, a przestrzeń podzielona jest na oddzielne segmenty. Przy pomocy znajdującego się w urządzeniu kompresora w sposób ściśle kontrolowany do segmentów wprowadzane jest powietrze, pozwalając w ten sposób uzyskać kontrolowane ciśnienie nad obszarem ciała dotkniętym określonym problemem.

WSKAZANIA DO ZABIEGÓW: stymulacja strumienia zwrotnego przepływu krwi i limfy; obrzęki limfatyczne i żylne; obrzęki pooperacyjne (np. po mastektomii); zatrzymanie wody - szczególnie u osób z efektem „zmęczonych stop”; obrzęki pourazowe; cellulit; otyłość; poprawa odżywienia i elastyczności skory; przewlekłe nerwobóle mięśni; w okresie poporodowym; zapobieganie zakrzepicy u osób obłożnie chorych; pośrednio stymulacja ogólnego krążenia, w efekcie odprężenie i dobre samopoczucie; po zabiegach chirurgii kosmetycznej z uwagi na pozytywny wpływ na układ krążenia i przyspieszenia powrotu operowanego obszaru do normalnego stanu. Zalecany szczególnie po zabiegu odsysania tłuszczu. odtrucie organizmu (usunięcie substancji toksycznych).


Endermologia

Jest wykorzystywana m.in. do zwalczania cellulitu, zmniejszenia poduszek tłuszczowych, wspomagania leczenia blizn, oparzeń, zwłóknień, rozstępów, żylaków i innych problemów dermatologicznych. Najbardziej spektakularne efekty uzyskuje jednak w zwalczaniu cellulitu. W chwili obecnej już 8 a nawet 9 na 10 pań jest dotkniętych tś przykrą dolegliwościś. Aktualnie cellulit to problem osób coraz młodszych, także nastolatek, nawet o szczupłej sylwetce. Niektóre z pań próbowały poradzić sobie z tym problemem przy pomocy poważnych i długotrwałych ćwiczeń fizycznych. Niestety okazuje się że nie są one w stanie zlikwidować pomarańczowej skórki. Gdyby się bowiem nawet udało na zasadzie naturalnej bądż inwazyjnej metody doprowadzić do zmniejszenia czy likwidacji poduszek tłuszczowych, skóra nie jest w stanie samoistnie powrócić do swego poprzedniego stanu, odzyskać dawnej elastyczności.

Kilkanaście lat temu pewien Francuz, Louis Paul Guitay na skutek wypadku motocyklowego doznał obrażeń ciała, których przykrą konsekwencją były blizny pokrywające część ciała. Jako rehabilitację zalecono mu kilka specjalnych masaży tygodniowo. Polegały one na ręcznym wałkowaniu fałdy skórnej, co miało stymulować tkankę łączną. Masaż taki wykonywany był ręcznie przez kilku masażystów z kolei i trwał trzy do czterech godzin. Jednym z odczuć pacjenta było wrażenie, iż masaż wykonywany jest różnie przez poszczególne osoby i jego skuteczność też jest silnie uzależniona od terapeuty.

Logicznym następstwem tych obserwacji była próba ujednolicenia procesu przy pomocy skonstruowanego przez Guitaya urządzenia wykonującego bardzo podobne czynności, jednak na zasadzie czysto mechanicznej. Aparat wykonywał więc masaże znacznie szybciej, a wysiłek terapeuty związany z wykonaniem zabiegu był nieporównywalnie mniejszy. Dodatkowo, konstruktor zastosował podciśnienie pomagające podnieść fałdę skórną. Z początku aparat używany był do wspomagania leczenia blizn pooperacyjnych i powypadkowych. Szybko jednakże zauważono silny pozytywny wpływ zabiegów na cellulit i tkankę tłuszczową. Jak się okazało, masaże te mają wyrażnie stymulujący wpływ na układ żylny i limfatyczny i wyrażnie wspomagają wymianę komórkową. Dochodzi do redukcji toksyn zgromadzonych w organizmie oraz do zmniejszenia retencji wody. Doskonałym okazał się pomysł połączenia podciśnienia z równoczesnym bardzo precyzyjnym masażem mechanicznym, wykonywanym przez dwie obracające się wokół własnej osi i przesuwające się względem siebie, rolki mechaniczne. Cały proces zachodzi w specjalnej komorze, gdzie podciśnienie może być ciągłe lub rytmicznie zmienne.

Terapeuci specjalizujący się w metodzie liposukcji (odsysania) tłuszczu często stosują metodę Endermologie przed, aby zmiękczyć tkankę, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania i po, w celu poprawy stanu i wyglądu skóry.

Technika wykonywania zabiegu opiera się na unikalnym, opatentowanym procesie: dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze działają w połączeniu z podciśnieniem. Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest zwijana przez pierwszą rolkę a rozwijana przez drugą. Aby osiągnąć pełną mobilizację tkanki, rolki poruszają się wewnątrz głowicy nie tylko ruchem obrotowym wokół własnej osi ale również względem siebie zgodnie ze stanem tkanki i intensywnością wybranego zabiegu. W zależności od programu proces ten jest uzupełniany ciągłym lub rytmicznym podciśnieniem.

WYKONYWANE ZABIEGI

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 14 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 - 45 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi. W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Znakomite wyniki, jakie daje Endermologie można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz w celu uzyskania pełnego efektu drenującego wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

APARAT LIPO M6

Nowy aparat Lipo M6 proponuje sprawdzoną od ponad 20 lat wyjątkowo skuteczną jakość technologii LPG.Dzięki ergonomicznym kształtom głowica zapewnia wygodę i pozwala na kontrolę podstawowych parametrów zabiegu.

Technika Lipomassage pozwala na przeprowadzenie zabiegu na wybranych partiach ciała. Trzy techniki LPG Endermologie: Roll'in, Roll'up i Roll'out, oraz 4 programy gwarantują precyzyjne oddziaływanie na tkankę i uzyskanie długotrwałych efektów.

Będąc doskonale dostosowaną do każdego stanu organizmu Endermologie daje rezultaty, które są wysoce efektywne zarówno z fizjologicznego jak i kosmetycznego punktu widzenia. W najbliższej przyszłości zostaną także wprowadzone przez LPG Systems kosmetyki do stosowania w trakcie zabiegu oraz przez klientki w domu. Będzie to seria kosmetyków do pielęgnacji ciała: antycellulitowe, wyszczuplające, ujędrniające i specjalistyczne płyny wspomagające drenaż oraz maseczki złuszczające, nawilżające, kremy przeznaczone do pielęgnacji skóry twarzy. Dzięki ich synergicznemu z zabiegami działaniu uzyskamy kolejny pozytywny, pogłębiony efekt. Kosmetyki będą rozprowadzane wyłącznie przez gabinety używające aparatów LPG.

Nowa technologia proponowana przez firmę LPG Systems może być odpowiedzią na wiele problemów związanych z urodą. Nieinwazyjne i przyjemne zabiegi pozwalają osiągnąć doskonałe efekty wysoko zadowalające nasze klientki.

Rola wywiadu przed pierwszym zabiegiem Informacje o przeciwwskazaniach. Określenie typu morfologicznego. Określenie celu terapeutycznego. Określenie stopnia cellulitu i jakości skóry. Ustalenie wpływu przyzwyczajeń żywnościowych, prowadzonego stylu życia na stan skóry. Pomiary. Zdjęcia - wizualizacja osiągniętych wyników.

Przebieg zabiegu Podciąnienie w samobieżnej głowicy zabiegowej zasysa fałdę skóry, która jest zwijana przez pierwszą rolkę, a rozwijana przez drugą. Fałda ta jest rozmasowywana przy zastosowaniu specjalnej techniki zgodnie z określonym celem terapeutycznym. Masaż rozpoczynamy od pleców, następnie masujemy pośladki, uda, łydki i powracamy do pleców. Wykonujemy szereg manewrów w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć. W leżeniu na plecach masaż rozpoczynamy od ramion, następnie masujemy brzuch, uda i kończymy na brzuchu. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi. Aby zapewnić odpowiedni komfort klienta masaż wykonywany jest przez specjalnie zaprojektowany kostium, który chroni skórę przed mechanicznym uszkodzeniem, zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonania płynnych manewrów.

CENA:
1 zabieg 100,00 zł
+ kostium 100,00 zł
10 zabiegów 800,00 zł
+kostium 80,00 złFale radiowe THERMA G PLUS, - lifting bez skalpela

Niezwykle skuteczna walka z cellulitem i wiotkością skóry. Maszyna emitująca falę radiową o dualnej częstotliwości. Kilka rodzajów elektrod, a także ich średnica pozwala na dobranie odpowiednich parametrów indywidualnie dla każdego pacjenta. Maszyna jest wzbogacona w platformy emitujące falę do zabiegów na ciało. Zabieg daję następujące efekty: likwidacja zwiotczeń - lifting twarzy, szyi i dekoltu, poprawia napięcie policzków, poprawa owalu twarzy- likwidacja tzw. chomików, obkurczenie zwisającego podbródka, odprężenie mięśni twarzy- łagodniejsze rysy twarzy, wyszczuplenie, wymodelowanie ciała, ujędrnienie ciała, likwidacja zwiotczeń ( brzuch, ramiona, uda, pośladki ), zmniejszenie blizn i rozstępów.

CENNIK:
lifting wokół oczu 100 zł
lifting twarzy 120 zł
lifting twarzy, szyi, dekoltu 150 zł
lifting twarzy, szyi, dekoltu + zabieg pielęgnacyjny ( serum + maska ) 100 zł
pojędrnienie dekoltu 100zł
wyszczuplenie, pojędrnienie brzucha 100 zł
redukcja cellulitu na udach 180 zł
uda + pośladki 120 zł
ramiona 100 zł
Copyright by www.d4u.glt.pl